Okablowanie strukturalne

Sieci i Okablowanie Strukturalne Łódź

Poszukujesz okablowania strukturalnego dla swojego biura, serwerowni, domu lub innego budynku na terenie Łodzi i województwa łódzkiego?

Nasza firma z chęcią pomoże Ci w realizacji Twojego projektu, instalując komponenty, przewody oraz elementy sieci o najwyższym standardzie i przystępnej cenie.

Okablowanie strukturalne i sieci komputerowe Łódź
Kamery i monitoring do firmy i biura Łódź

Czym jest okablowanie strukturalne firmy?

Okablowanie strukturalne sieci to innymi słowy system uniwersalnej infrastruktury kablowej. Ma ono szeroką gamę zastosowań, np. pozwala on na dostęp do usług telefonicznych lub komputerowych niemal z każdego punktu telekomunikacyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy mogą swobodnie przemieszczać się między stanowiskami pracy, a estetycznie ułożone kable pomagają utrzymać porządek. Kolejnym z zastosowań systemu jest możliwość podłączenia dużej ilości urządzeń, na przykład w tzw. „inteligentnym domu” który można sterować zdalnie.

Astim Łódź. Okablowanie strukturalne – normy i zalecenia.

Jeśli nie wiesz jak rozpocząć swój projekt okablowania, z chęcią doradzimy Ci jak go przygotować i dobrać odpowiednie elementy. Do sieci okablowania podłączyć można szereg urządzeń, takich jak system alarmowy, telewizja dozorowa (kamery CCTV), a także systemy telefoniczne, teletransmisyjne oraz komputerowe. Dostęp do każdego systemu sieci okablowania strukturalnego realizujemy poprzez proste przełączenie kabla w odpowiedniej przełącznicy. Jako podstawowe medium transmisyjne do budowy naszych sieci strukturalnych stosujemy kable miedziane 4-parowe o impedancji charakterystycznej 100 Ohm.

Najczęstszym rozwiązaniem praktykowanym przez naszą firmę przy budowie sieci strukturalnych jest zastosowanie odpowiedniej topologii. Najbardziej powszechnym sposobem jest „topologia gwiazdy”, która oparta jest na wspólnym punkcie dystrybucyjnym (rozdzielni elektrycznej) oraz kilku punktach lokalnych. Główny punkt dystrybucyjny oraz punkty lokalne budowane są w oparciu o szafy rozdzielcze 19″.

Inteligentny dom, smart house i okablowanie strukturalne Łódź
Sieci komputerowe i okablowanie strukturalne Łódź

Zalety Okablowania Strukturalnego – Łódź

Jedną z głównych zalet powyższego rozwiązania przy użyciu „topologii gwiazdy” jest możliwość podłączenia dużej ilości urządzeń jednocześnie, przy niskim obciążeniu przewodów. Co więcej, zainstalowane przewody generują mniejsze pole magnetyczne, będąc tym samym bardziej przyjazne dla osób przebywających w pobliżu.

Przed rozpoczęciem swojego projektu gorąco zachęcamy do konsultacji ze specjalistą w dziedzinie okablowania strukturalnego. Brak odpowiedniego przygotowania technicznego oraz projektu łatwo jest przypłacić błędami, które mogą nas w przyszłości dużo kosztować.

Skorzystaj z 30-letniego doświadczenia naszej firmy w zakładaniu sieci komputerowych i skontaktuj się z nami już dziś! Okablowanie strukturalne Łódź i woj. łódzkie.

Zadzwoń: +48 602 653 073 lub napisz do nas poprzez formularz kontaktowy

Zaufało nam już ponad 5000 klientów. Zadzwoń już dziś!