+ 48 602 653 073 + 48 608 783 498 biuro@astim.eu

Okablowanie strukturalne

Okablowanie strukturalne,niemal z każdego punktu telekomunikacyjnego pozwala na dostęp do usług telefonicznych lub komputerowych co pozwala na swobodne przemieszczanie się pomiędzy stanowiskami pracy.

Dostępu do każdego systemu sieci okablowania strukturalnego (systemy alarmowe,telewizja dozorowa,systemy telefoniczne, teletransmisyjne oraz komuterowe ) realizowane są przez proste przełączenie kabla w odpowiedniej przełącznicy.Jako podstawowe medium transmisyjne do budowy naszych sieci strukturalnych stosujemy kable miedziane 4-parowe o impedancji charakterystycznej 100 ohm. Najczęściej stosowanym przez naszą firmę rozwiązaniem przy budowie sieci strukturalnych jest zastosowanie odpowiedniej topologii.Najbardziej rozpowszechnioną topologą sieci strukturalnych jest topologia”gwiazdy”,która oparta jest na głównym punkcie dystrybucyjnym oraz kilku lokalnych punktach dystrybucyjnych.

Zaprojektowanie odpowiedniej topologi wiąże się z odpowiednimi wymaganiami i konfiguracjami sieci. Główny punkt dystrybucyjny oraz punkty lokalne budowane są w oparciu o szafy rozdzielcze 19″.